dřevoobráběcí stroje dřevoobráběcí nástroje

dřevoobráběcí stroje a nástroje

Váš spolehlivý partner pro dodávky a servis dřevoobráběcích strojů, nástrojů a zařízení.

dřevoobráběcí stroje - lisy - stojanový lis spárovkový TH 3

stojanový lis spárovkový TH 3

Turniket sestává ze svařovaného podstavce s ložisky pro uložení rotoru se třemi stoly. Na každém stole jsou přestavitelně upevněny kleštiny s lisovacím zařízením a přítlačnou lištou. Polohy rotoru jsou pomocí západky a torzně odpruženého kotouče aretovány v požadovaných polohách. Přítlačná síla lišt je vyvozena ruční pákou s excentrem, lisovací tlak hydraulickými válci, zásobovanými přes kulové kohouty elektrickým hydraulickým agregátem.

Ovládat je možno všechny kleštiny jedním kohoutem, anebo je rozdělit na 2 až 3 sekce. Každá sekce se pak ovládá samostatným kohoutem, nezávisle na další. To umožňuje lepit na jednom stole i několik desek různých rozměrů najednou. Obsluha je velmi snadná a rychlá.

Po odklopení přítlačných lišt se uvolní plocha stolu k založení lamel s naneseným lepidlem. Naplněný stůl přiklopíme přítlačnými lištami. Přítlačná síla se vyvodí pomocí páky s excentrem. Její velikost upravíme na požadovanou hodnotu otáčením šroubů. Nastavení zpravidla není nutno měnit, pokud se nezmění tloušťka lepených materiálů. Stiskem tlačítka ovládajícího motor čerpadla se uvedou do činnosti lisovací jednotky a nastavenou silou stlačí lamely k sobě. Po ukončení lisovacího pohybu se uzavře kulový kohout a přeruší stisk tlačítka hydraulického agregátu. Obsluha stolu je ukončena a můžeme otočit rotor do další polohy.

Otáčení se provádí ručně. Obsluhovatel přidrží kotouč po pravé straně stolu a sešlápnutím pedálu aretace uvolní pohyb rotoru. Tahem za obvod kotouče jej přetáčí do následující polohy tak dlouho, až aretační západka působením pružiny zapadne do příslušného výřezu a otáčení ukončí. Rotor je stabilizován v nové poloze a připraven k práci na dalším stole.

Copyright © 2024 DSN Brno - dřevoobráběcí stroje a nástroje

smluvní partneři - Italcomma, spol. s r.o. - dřevoobráběcí stroje | ITALCOMMA SLOVAKIA s.r.o. - drevoobrábacie stroje

použité dřevoobráběcí stroje
bazar dřevoobráběcích strojů